In Vitro refundacja

Od lipca 2013 roku w Polsce rozpoczął się program refundacji In Vitro w klinikach leczenia niepłodności, które spełniały wymagane normy. Od tej pory aż do końca 2016 roku zainteresowane pary borykające się z niepłodnością mogą przystąpić do procedury zapłodnienia In Vitro.

Niepłodność to stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych.  (Położnictwo i ginekologia.. Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2007, s. 737, 741)tyle definicja, w praktyce często bywa i tak, że pary starają się po kilka a nawet kilkanaście lat o potomstwo, korzystają z poradnictwa u najróżniejszych lekarzy z całej Polski, a często i wykonują masę niepotrzebnych badań diagnostycznych – wszystko, aby zajść w ciążę.

W przypadku In Vitro warto zrezygnować z błądzenia po omacku i wybrać klinikę, która znajduje się w gronie polecanych placówek z dofinansowaniem NFZ do tego zabiegu. Wszystkich zainteresowanych tym tematem odsyłamy pod ten link.

Najczęściej zadawane pytania o In Vitro zostały zebrane na tej stronie www.

Warto pamiętać, że przygotowując się do ciąży trzeba zrezygnować z używek, zadbać o dietę i sprawność fizyczną, bo bez tego ani rusz. (Otyłość komplikuje sprawy związane z ciążą.)

Zapraszamy do pogłębiania wiedzy o In vitro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *