HARMONY ALMA LASER – skuteczna redukcja przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród kobiet. Przebarwienia na skórze można rozjaśnić, stosując specjalne kremy i peelingi, jednak tylko jeśli są to płytkie zmiany i powstały niedawno. Najskuteczniejszy, a zarazem najszybszy sposób na przebarwienia to zabieg laserowy, który daje spektakularne efekty nieograniczone jedynie do zmian barwnikowych.

Do usuwania przebarwień na twarzy, dłoniach czy innej części ciała szczególnie polecany jest laser Harmony Alma. To urządzenie, które pozwala na niemal natychmiastową poprawę kolorytu skóry, choć dla pełnej skuteczności zaleca się przeprowadzenie 3-4 sesji zabiegowych. Jak działa laser na przebarwienia Harmony Alma i jakie są wskazania do zabiegu, wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie.

Laser na przebarwienia Harmony Alma – wskazania

Przebarwienia na skórze najczęściej powstają w wyniku nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, kiedy dochodzi do wzmożonej aktywności melanocytów. Istnieją również inne czynniki, które wpływają na powstawanie rozmaitych przebarwień o różnym odcieniu i rozległości obszaru na skórze.

Laser Harmony Alma stosuje się do redukcji przebarwień, takich jak:

 • brązowe lub brunatne przebarwienia po opalaniu;
 • plamy o charakterze kawy z mlekiem;
 • plamy charakterystyczne dla osób starszych, tzw. plamy wątrobowe – nawet plamy starcze na twarzy, dekolcie i dłoniach również mają związek z tym, ile czasu w młodości spędzaliśmy na słońcu, choć często wynikają np. z przyjmowania leków i ziół o działaniu fotouczulającym;
 • ostuda (melasma) – przebarwienia głównie w okolicy czoła, górnej wargi, podbródka i policzków. Najczęściej to problem kobiet młodych, wiąże się ze zmianami hormonalnymi, np. po ciąży, czy przyjmowaniu leków antykoncepcyjnych;  
 • przebarwienia po trądziku;
 • czerwone znamiona, piegi.

Efekty po laserowym usuwaniu przebarwień Harmony Alma

Wiązka promieni lasera trafia w komórki barwnikowe, które przy nadmiernej kumulacji tworzą zmianę widoczną jako przebarwienie. Pod wpływem lasera Harmony Alma następuje rozpad komórek, które zostają naturalnie usunięte przez układ odpornościowy organizmu. Redukcja przebarwień to nie jedyny efekt lasera, ponieważ skóra poddana zabiegowi jest pobudzona do naturalnej rewitalizacji, tworzą się nowe komórki uzupełniające uszkodzenia, a my możemy zaobserwować efekty, takie jak m.in.:

 • poprawa i wyrównanie kolorytu skóry;
 • redukcja, a nawet całkowita eliminacja przebarwień;
 • usunięcie melasmy, plam wątrobowych czy piegów;
 • zwiększona jędrność i napięcie skóry;
 • wygładzenie i nawilżenie;
 • redukcja drobnych zmarszczek.

Więcej informacji na temat redukcji przebarwień znajdziesz na stronie Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie możesz poznać szczegóły dotyczące zabiegów medycyny estetycznej lub umówić się na konsultacje ze specjalistą, który wyjaśni, na czym polega leczenie przebarwień laserem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *