Ginekologia – zespół wielotorbielowatych jajników

Zespół policystycznych jajników określany również jako zespół wielotorbielowatych jajników jest chorobą występującą u kobiet w wieku rozrodczym. Ginekologia definiuje zespół wielotorbielowatych jajników jako chorobę będącą następstwem zaburzeń endokrynnych.

Zespół policystycznych jajników jest jednym z głównych powodów występowania niepłodności u kobiet w związku z zaburzeniami hormonalnymi i pojawiającymi się cyklami bezowulacyjnymi, komórka jajowa nie zostaje uwolniona. Zajście w upragnioną ciążę staje się niemożliwe i należy poddać się długotrwałemu leczeniu. Leczenie niepłodności Kraków jest bardzo kosztowne i obciążone niebezpieczeństwem wystąpienia różnych powikłań.

Ginekolog Poznań stwierdza, że bardzo ważne są regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym w celu rozpoznania choroby. Należy poddać się badaniu ginekologicznemu, wykonać USG a także określić stężenie hormonów we krwi pacjentki. Na pojawienie się choroby ma wpływ zbyt duża produkcja przez jajniki męskich hormonów a także u kobiet z nadwagą wysoki poziom insuliny we krwi.

Ginekologia zalicza do charakterystycznych objawów mogących świadczyć o występowaniu policystycznych jajników skąpe lub nieregularne miesiączki, brak owulacji, nadmierne owłosienie i trądzik.

W trakcie leczenia wielotorbielowatych jajników wykorzystuje się leczenie farmakologiczne z zastosowaniem leków hormonalnych. W przypadku braku rezultatów stosuje się leczenie chirurgiczne lub wykonuje się laparoskopię.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *