Ginekologia – upławy

Ginekologia określa upławy jako specyficzną i niewłaściwą wydzielinę z organów rodnych kobiety. Pojawienie się upławów świadczy najczęściej o pojawieniu się infekcji różnego pochodzenia. W celu ustalenia przyczyny nieprawidłowości i włączenia odpowiedniego leczenia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem ginekologii.

Istnieje kilka rodzajów upławów, które ze względu na swoja specyfikę świadczą o możliwym źródle ich pochodzenia. Wydzielina mająca postać serowatą w większości przypadków jest objawem grzybicy pochwy. Upławy są kleiste, białe i gęste. W trakcie infekcji pojawiają się również inne nieprzyjemne objawy. W tym wypadku możliwe jest wystąpienie pieczenia, świądu a także bólu w momencie oddawania moczu i stosunku płciowego.

Ropno-śluzowe objawy wskazują najczęściej na zakażenie chlamydiozą. Jest to niebezpieczna choroba, która w przypadku błędnego rozpoznania i niewłaściwego leczenia może doprowadzić do zapalenia narządów rodnych kobiety i wielu powikłań. W trakcie choroby pojawia się ból, pieczenie, mdłości, ból głowy, krwawienie między miesiączkami oraz ból w trakcie stosunku. Leczenie niepłodności warszawa u kobiet jest często następstwem zakażenia chlamydiozą.

Upławy o nieprzyjemnym rybim zapachu i rzadkiej konsystencji mogą świadczyć o wystąpieniu waginozy bakteryjnej a także rzęsistkowicy. W tym przypadku ginekologia Poznań zaleca wykonanie specjalistycznych badań w celu ustalenia bezpośredniej przyczyny zakażenia.

Upławy żółto-zielonkawe o charakterystycznym ostrym zapachu mogą świadczyć o chorobie nazywanej rzęsistkowicą. W trakcie choroby pojawiają się obfite i pieniste upławy a także pieczenie, ból i świąd. Należy zaznaczyć, że rzęsistkowica jest chorobą przenoszoną drogą płciową.

Nie zapominajmy, że pojawiająca się wydzielina z pochwy nie zawsze sygnalizuje zaistniałą infekcję. Wydzielina mająca postać bezwonnego i przejrzystego śluzu pojawia się podczas naturalnych zmian zachodzących w organizmie kobiety.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *