Ginekologia estetyczna – na czym polega?

Ginekologia estetycznaMnóstwo kobiet zmaga się z problemami dotyczącymi nietypowego wyglądu zewnętrznych narządów płciowych. Ich kompleksy przekładają się nie tylko na złe samopoczucie, ale także brak satysfakcji z życia seksualnego oraz bolesne dolegliwości, które najczęściej występują w czasie stosunku, podczas chodzenia i noszenia obcisłej bielizny. Takie problemy często towarzyszą kobietom od urodzenia, ale równie dobrze mogą pojawić się po porodzie siłami natury. Na szczęście w obecnych czasach dostępne są proste i bezpieczne zabiegi, które poprawiają wygląd i funkcje narządów płciowych.

Urodowy kaprys, czy szansa na normalne życie?

Mogłoby się wydawać, że zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej to nowość i dlatego często wzbudzają wiele kontrowersji. Wcześniej po prostu rzadko się o nich mówiło. Aktualnie o problemach związanych ze sferami intymnymi rozmawiamy śmielej, a co za tym idzie o zabiegach medycyny estetycznej zrobiło się po prostu głośniej. Każdy powinien mieć świadomość, że korzystanie z zabiegów ginekologi estetycznej to nie kwestia fanaberii, a świadomego podejścia do swojego ciała. Wiele kobiet poddaje się im przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Zabiegi wykonywane w ramach ginekologi estetycznej to czasem jedyny sposób na pozbycie się bólu, który towarzyszy kobietom na co dzień a także metoda uniknięcia komplikacji ginekologicznych po porodzie. W ten sposób leczy się wiele dolegliwości okolic intymnych a tym samych przywraca poczucie kobiecości i samoakceptacji. Dzięki zabiegom ginekologi estetycznej poprawia się komfort życia pacjentek a jednocześnie poprawia zadowolenie z własnej seksualności – dodają eksperci z kliniki Grabczak.

Najczęściej wykonywane zabiegi w ramach ginekologi estetycznej

Mimo, że ginekologia estetyczna wciąż jest w naszym kraju tematem tabu, to liczba kobiet, które korzystają z tego typy rozwiązań rośnie z roku na rok. Dzięki nim można uporać się zarówno z wrodzonymi wadami zewnętrznych narządów intymnych, jak i zmianami poporodowymi. Specjalistyczne gabinety oferują szeroką gamę zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Jednym z najpopularniejszych zabiegów w tej grupie jest plastyka warg sromowych większych i mniejszych. Zabieg przeprowadza się u kobiet, które borykają się z szeregiem problemów, wynikających z przerośniętych lub niesymetryczych warg sromowych. Taki stan skutkuje odczuwaniem bólu podczas stosunku seksualnego, uprawiania sportów a nawet w czasie chodzenia. Kolejnym zabiegiem, który pomaga uporać się z bólem i zwiększyć komfort życia intymnego jest plastyka łechtaczki. Zabieg ten polega na chirurgicznym odsłonięciu górnej części łechtaczki w przypadku, gdy jest całkowicie lub częściowo zakryta fałdami skórnymi – wyjaśniają Specjaliści z kliniki Grabczak. Popularne są również zabiegi w obrębie pochwy. Lifting narządu polecany jest kobietom, u których w efekcie porodu nastąpiło nadmierne rozciągniecie ścian pochwy. Z takim problemem można uporać się przy pomocy zabiegów z użyciem specjalnych nici  Happylift –  bez blizn i nacinania skóry, dzięki czemu tego typu zabiegi są dużo mniej inwazyjne niż tradycyjna plastyka pochwy. Nowoczesna ginekologia estetyczna pomaga także kobietom dojrzałym uporać się z intymnymi problemami wynikającymi z upływy czasu. Do takich zabiegów należy między innymi mezoterapia pochwy, która nawilża okolice intymne i zwiększa sprężystość oraz napięcie pochwy. Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny, z której coraz częściej korzystają kobiety w każdym wieku. Specjalistyczne zabiegi ginekologiczne to nie chwilowa zachcianka, ale sposób na to, by uporać się z problemami zdrowotnymi i zyskać większy komfort psychiczny.

Więcej na stronie: http://profmed.com.pl/o-nas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *