Ferie zimowe w mieście nie muszą być nudne

prezentmarzenZapewnienie dziecku ciekawych i angażujących rozrywek bywa nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli ferie zimowe spędza w mieście. Jakie atrakcje mogą zaskoczyć pociechy, które w czasie ferii przebywają w domu?

Narty w mieście

Nie każdemu dziecku uda się wyjechać w góry, a śniegu również jak na lekarstwo, dlatego całkowitym zaskoczeniem dla dziecka może być zabranie go do centrum sportów zimowych gdzie znajduje się całoroczny stok narciarski i niezależnie od pogody, można zakosztować zimowych aktywności. Świetna zabawa połączona z aktywnie i zdrowo spędzonym czasem zyskuje coraz większe rzesze miłośników zarówno sportów zimowych jak i pasjonatów aktywnego wypoczynku. Takie miejsce to również możliwość całorocznej nauki jazdy przed kolejnym sezonem, jeśli do tej pory dziecko nie miało odwagi spróbowania swoich sił na stoku albo możliwości wyjazdu w góry. Jedna godzina jazdy na sztucznym stoku odpowiada całemu dniu spędzonemu na tradycyjnym stoku, można więc podarować dziecku prawdziwą zimę w mieście.

Lot w tunelu aerodynamicznym – podniebna, bezpieczna atrakcja

Lot w tunelu aerodynamicznym to niepowtarzalna okazja, aby dziecko mogło stać się małym bohaterem, dla którego nie straszna jest walka z grawitacją. Niestandardowa atrakcja pozwala unieść się w powietrzu i latać! Dzięki tunelowi aerodynamicznemu dziecko może poczuć stan nieważkości i odbyć lot, który symuluje moment swobodnego spadania podczas oddawania skoku ze spadochronem. Tunel aerodynamiczny to ogromna tuba z wiatrakiem u podstawy i przeźroczystymi ściankami, która wytwarza wiatr na tyle silny by utrzymać ciężar ciała i zasymulować efekt swobodnego spadania. Mały śmiałek zostanie ubrany w kombinezon, kask i gogle, a instruktor zadba o to, by atrakcja była w 100 % bezpieczna. W tym celu przeprowadzi szkolenie, podczas którego przedstawi małemu uczestnikowi prawidłową pozycję i udzieli wszelkich niezbędnych wskazówek dotyczących zachowania podczas lotu, aby dziecko mogło cieszyć się świetną zabawą podczas unoszenia się w powietrzu.

Wizyta w manufakturze słodyczy

Słodycze należą do przyjemności, które dzieci lubią najbardziej. Wizyta w manufakturze słodyczy może być dla pociechy niezapomnianą frajdą. Podczas zwiedzania będzie mogła zobaczyć proces tworzenia cukierków oraz lizaków i zapozna się z tajnikami ich dobrego smaku. Bogactwo kształtów, kolorów i smaków ucieszy każdego małego wielbiciela słodkości. Dodatkowo dziecko będzie mogło samodzielnie przygotować własnego lizaka i spróbować ręcznie robionych łakoci. Taka forma spędzenia czasu w ferie na pewno zostanie długo w pamięci dziecka, które przy okazji będzie mogło spróbować słodyczy innych niż te na sklepowych półkach.

Ferie zimowe trwają dwa tygodnie, niestety duża liczba dzieci spędza je w domu. Warto więc zadbać o to, aby nie nudziły się w tym czasie i zorganizować im ciekawe zajęcia. Wśród nich mogą się znaleźć zarówno indywidualne rozrywki, takie jak warsztaty tematyczne lub nauka nowego sportu, jak i wyjścia całą rodziną, podczas których dziecko będzie mogło spędzić więcej czasu z rodzicami, zazwyczaj zajętymi pracą. Przy planowaniu atrakcji dobrze jest wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka oraz jego ulubione formy spędzania wolnego czasu – radzi Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzeń.com.

Nie zawsze udaje się zorganizować rodzinny wyjazd w góry lub wysłać pociechę na zimowy obóz, a wyjście na łyżwy z czasem powszednieje nawet największemu fanowi zimowych zabaw. Spędzenie całych dwóch tygodni w domu nie powinno skończyć się zabijaniem nudy telewizją lub grami komputerowymi. Warto więc zastanowić się wcześniej nad zorganizowaniem takich rozrywek, które sprawią dziecku dużo frajdy i których nie zapomni przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *