Endokrynolog – leczenie zaburzeń hormonalnych w UK

Zaburzenia hormonalne mogą negatywnie wpływać na pracę całego organizmu, ale niestety często jest tak, że przez wiele lat pozostają niezdiagnozowane. Pacjenci lekceważą niepokojące objawy, albo uznają, że są powiązane z dolegliwościami innego typu. Prawdziwą przyczynę złego samopoczucia udaje się wykryć dopiero po zbadaniu poziomu hormonów. Jeżeli jest nieprawidłowy, leczeniem pacjenta zajmuje się endokrynolog.

Zaburzenia pracy narządów wydzielania wewnętrznego

Narządy odpowiedzialne na wydzielanie hormonów to tarczyca, przysadka mózgowa i nadnercza. Zaburzenia pracy któregoś z narządów mogą powodować nadmierne, albo przeciwnie – niedostateczne wydzielanie hormonów. W zależności od tego, którego narządu (i hormonu) dotyczy problem, pacjent może skarżyć się na następujące dolegliwości: suchą skórę, wypadanie włosów, ciągłe zmęczenie, chroniczne zaparcia, tendencję do tycia albo gwałtowne chudnięcie, obfite miesiączki, palpitacje serca, nadmierną potliwość, zmniejszone libido czy problemy z erekcją.

Dolegliwości ustąpią, albo przynajmniej staną się mniej uciążliwe, jeśli wdrożone zostanie odpowiednie leczenie. Leczeniem zaburzeń hormonalnych w UK może zająć się polski lekarz. Polskich specjalistów, w tym endokrynologa, zatrudnia m.in. zlokalizowana w Londynie klinika Fast Medica.

Endokrynolog – diagnoza zaburzeń hormonalnych

Endokrynolog, podczas diagnozowania chorób tarczycy i innych zaburzeń hormonalnych, przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem i zleca wykonanie badań laboratoryjnych. W niektórych przypadkach konieczne jest również wykonanie badania ultrasonograficznego tarczycy.

Postawienie szybkiej i przede wszystkim trafnej diagnozy oraz pozyskanie dokładnych informacji na temat aktualnego poziomu hormonów, pozwala na dobranie metody leczenia i dawki leków. Po pewnym czasie od rozpoczęcia przyjmowania leków konieczne jest powtórzenie badań i sprawdzenie, czy poziom hormonów się wyrównuje. Zaburzeń hormonalnych nie wolno lekceważyć, bo mogą doprowadzić do powstania poważnych stanów chorobowych.

Konsultacje specjalistyczne w polskiej klinice

Polacy przebywający w UK mają zaufanie do polskich placówek i polskich lekarzy, cenią sobie również możliwość swobodnego porozumiewania się w ojczystym języku. Mogą dokładnie opisać problem, z jakim się zgłaszają i nie mają trudności ze zrozumieniem zaleceń lekarskich.

Polski endokrynolog w UK oferuje pomoc związaną z przysadką mózgową, tarczycą, przytarczycami i nadnerczami. Zajmuje się leczeniem zaburzeń endokrynologicznych u kobiet w ciąży oraz tych, które starają się o potomstwo. Polskie placówki medyczne w Wielkiej Brytanii specjalizują się również w endokrynologii onkologicznej. Zajmują się pacjentami, u których pojawiły się guzy przysadki mózgowej, tarczycy oraz nadnerczy, a także guzy neuroendokrynne. Endokrynolog obejmuje opieką także te osoby, które mają predyspozycje do rozwoju guzów endokrynnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *