Depilacja laserowa

IMG_4026To już nie jest fanaberia, to niemalże dziejowa konieczność i moda, która jest sumą dbania o higienę, skórę, ale również o estetykę ciała. Depilacja laserowa staje się więc coraz bardziej popularnym zabiegiem, który idealnie wpisuje się w podążanie za gładkim i jędrnym ciałem. I choć nie jest to ani tania ani łatwa metoda, to jednak zainteresowanie Polek takim sposobem trwałego usuwania owłosienia jest coraz większe. Warto pamiętać, że jest to zabieg nie dla każdego i należy się do niego odpowiednio przygotować.

 

Żeby efekt był zadziwiający

 

Najważniejszą rzeczą, o której musimy pamiętać, jest przede wszystkim konsultacja z lekarzem, który dokładnie zbada skórę, zaleci odstawienie odpowiednich preparatów i będzie prowadził cały zabieg, jakim jest depilacja laserowa. Rzeszów dysponuje nie tylko wykwalifikowaną kadrą, ale również świetnie przygotowanymi gabinetami, w których bezpiecznie można przeprowadzać całą procedurę. Co najważniejsze, laserowe usuwanie owłosienia jest polecane szczególnie tym, którzy po innych metodach depilacji odczuwają podrażnienia skóry, a w szczególnie wrażliwych miejscach dochodzi do infekcji. W przeciwieństwie jednak do innych zabiegów, do tego trzeba się odpowiednio przygotować. Czyli potrzebujemy nie tylko odpowiednich środków finansowych, ale również czasu. Depilacja laserem pozwala w kilku sesjach na trwałe pozbyć się niemalże wszystkich włosków a te, które zostają, pozostają jasne i słabe.

 

Odpowiednie przygotowanie

 

To lekarz po przeprowadzonym wywiadzie i dokładnym badaniu skóry decyduje, w jaki sposób musimy przygotować się do zabiegu. W dużej mierze wiele zależy od kondycji ciała, problemów zdrowotnych i przyjmowanych leków. Niektóre z nich będziemy musieli odstawić nawet na kilka miesięcy przed zabiegiem – szczególnie te fotouczulające, a na cztery tygodnie przed wizytą nie można wykonywać depilacji ani opalać się. Warto podkreślić, że jasne włosy nie nadają się do tego typu zabiegów, ponieważ polega on na działaniu na melaninę. W ten własnie sposób laser diodowy na trwałe uszkadza mieszek włosowy, a on przestaje produkować nowe włosy.

 

Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, ponieważ włosy znajdują się w różnych fazach rozwoju i w odmienny sposób reagują na światło. Dlatego właśnie należy zabieg powtarzać i zazwyczaj nie uzyskuje się stuprocentowego efektu ze względu na zbytnie rozjaśnienie włosków. Kolejne sesje powtarza się więc co pół roku. Cała procedura jest więc dość skomplikowana i wymaga wyrzeczeń (nie tylko finansowych) oraz kontroli przyjmowanych leków i oczywiście kondycji skóry. To pozwala osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *