Czym zajmuje się endodonta Wilanów?

Beautiful young woman teeth. Whitenning

Z roku na rok kładziemy coraz większy nacisk na zwiększenie dbałości o zęby, a także coraz częściej korzystamy z osiągnięć stomatologii estetycznej, aby poprawić wygląd naszego uzębienia. Zęby mogą być w dobrej kondycji przez wiele lat, jeżeli odpowiednio o nie zadbamy.

Sama higiena nie wystarczy

Już od najmłodszych lat należy wpajać zasady prawidłowej higieny jamy ustnej. Sama higiena to jednak za mało, aby zęby były zdrowe. Należy regularnie sprawdzać stan uzębienia u dentysty, dzięki czemu zauważone ubytki będzie można naprawić szybko. Jeżeli będziemy unikać regularnych wizyt u stomatologa, wówczas możemy doprowadzić ząb do takiego stanu, że jedynym rozwiązaniem będzie usunięcie zęba. Wizyty u stomatologa powinny odbywać się przynajmniej dwa razy w roku, a wszelkie ubytki powinny być jak najszybciej wyleczone. Czasami dentysta może zalecić leczenie endodontyczne, aby uratować ząb, który w innym wypadku musiałby zostać wyrwany.

 

Co warto wiedzieć o leczeniu endodontycznym?

Leczenie endodontyczne zwane jest również leczeniem kanałowym. Polega ono na otwarciu leczonego zęba, oczyszczeniu kanałów zęba i wypełnieniu ich specjalną substancją, nazywaną gutaperką. Dzięki temu leczeniu możliwe jest uratowanie zębów z głęboką próchnicą, a także zębów ułamanych i zwichniętych. W niektórych przypadkach leczenie endodontyczne zalecane jest przed wykonywaniem zabiegów protetycznych, takich jak założenie korony bądź mostu.

Zabiegi endodontyczne wykonuje endodonta wilanów. Jest to stomatolog specjalizujący się w leczeniu kanałowym, często przy użyciu mikroskopu, co gwarantuje lepszą skuteczność i dokładność wykonywania zabiegu. Dzięki użyciu mikroskopu w endodoncji możliwe jest dokładniejsze opracowanie kanałów skrzywionych bądź rozgałęzionych. Mikroskop stosowany jest również najczęściej przy powtórnym leczeniu kanałowym, a także jeżeli w kanale utknęły lub ułamały się narzędzia endodontyczne.

Dzięki leczeniu kanałowemu uratować można zęby przed ekstrakcją. Prawidłowo wyleczony ząb po leczeniu kanałowym może nam służyć jeszcze przez długi czas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *