Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej kliniki chirurgii estetycznej?

Young woman receiving botox injection in lipsChirurgia plastyczna to wciąż stosunkowo nowy dział medycyny, który na dobre zadomowił się w Polsce. Tak samo kobiety, jak i mężczyźni chętnie korzystają z usług specjalistów, żeby wyglądać coraz lepiej, a przede wszystkim coraz młodziej – obecna kultura obrazu i kult młodości czynią wygląd niezwykle ważnym elementem pozytywnego wizerunku. Młodsze, zdrowsze i piękniejsze ciało podnosi atrakcyjność w oczach innych, buduje poczucie pewności siebie oraz pozytywnie wpływa na samoocenę. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie w każdym większym mieście działa co najmniej jedna klinika chirurgii estetycznej, natomiast sam wachlarz ofert i usług powiększa się wraz z rozwojem technologii. Decydując się na skorzystanie z tego typu pomocy warto poznać kilka istotnych czynników wyróżniających dobrą klinikę, tak aby ingerencja chirurga naprawdę przyniosła korzyści.

Nawet z popularnych portali plotkarskich znamy przypadki osób, którym chirurgia estetyczna, delikatnie mówiąc, zaszkodziła. Z drugiej strony mamy jednak tyle samo przypadków, w których wspomaganie się zabiegami przyniosło niesamowite i naturalne efekty. Wokół medycyny estetycznej powstało z biegiem lat wiele kontrowersji i wątpliwości. Kluczem do sukcesu jest mądre korzystanie z dobrodziejstw, jakie przynosi nauka, znanie umiaru oraz, naturalnie, oddanie się w ręce najlepszych specjalistów – tłumaczy pracownik Gabinetu Chirurgii Plastycznej dr Chęcińskiego.

Poszukując kliniki chirurgii estetycznej najprostszym krokiem jest zapytanie o radę znajomych lub członków rodziny, którzy korzystali z tego typu usług. Przyjaciółka czy kuzynka na pewno chętnie polecą nam najwyższej klasy specjalistów lub ostrzegą, jeżeli współpraca z daną placówka ich nie zadowoliła – największym plusem rad uzyskanych od najbliższych jest szczerość. Szybkim sposobem jest także uzyskanie opinii od internautów na jednym z licznych forów kosmetycznych – jednak w tym przypadku należy dokładnie dopytać o miasto, które nas interesuje. Bez względu na ilość pozytywnych opinii, prawdopodobnie nie wybierzemy się do kliniki położonej na drugim końcu kraju. Kierując się zdaniem internautów warto także zachować szczególną ostrożność – wiele takich wpisów to często forma marketingu szeptanego, za które autorzy dostają pieniądze. Ostatecznie prostym i szybkim sposobem jest wpisanie hasła w wyszukiwarkę.

Wybierając klinikę chirurgii estetycznej warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Często pewne informacje możemy sprawdzić bez wychodzenia z domu, poprzez stronę internetową placówki. O klinice dobrze świadczą wszelkiego rodzaju odznaczenia i wyróżnienia w branżowych plebiscytach lub takich przyznawanych przez klientów – zadowolenie ludzi i uznanie niezależnych specjalistów dowodzi klasy oferowanych usług. Istotną kwestią jest także personel, warto poszukać przynajmniej wzmianki na temat pracowników w witrynie internetowej. Klinikę, jak każdą firmę tworzą przede wszystkim ludzie, należy więc mieć pewność, że ich kwalifikacje i doświadczenie nie budzą żadnych zastrzeżeń. – Rozmawiając o jakiejkolwiek dziedzinie medycyny kluczową kwestią jest również zaplecze techniczne, tzn. wykorzystywany sprzęt i nowe technologie. Naturalnie lepiej wybrać klinikę idącą z duchem czasu. Decydując się na daną placówkę, warto podczas pierwszej wizyty przyjrzeć się temu, jak zachowuje się personel, czy jest miły i uprzejmy, a przy tym profesjonalny. Wiele o klasie miejsca mówi także jego wystrój oraz ładne i estetyczne, a przy tym czyste wnętrze – stwierdza pracownik Gabinetu Chirurgii Plastycznej dr Jerzego Chęcińskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *