Czy znasz najpopularniejszą metodę makijażu permanentnego brwi?

woman-2542259_1280Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem wybieranym coraz częściej przez kobiety, które czują się najbardziej komfortowo, gdy ich brwi są wyraźnie zarysowane i odpowiednio podkreślone, lecz nie mają czasu na ciągłe malowanie ich żelami, kredkami czy henną. Jest on bowiem rozwiązaniem o wiele trwalszym i wygodniejszym niż pozostałe metody. Co jednak powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg?

Czym jest makijaż permanentny brwi?

Zabieg makijażu permanentnego brwi, o którym więcej dowiecie się ze strony studia Lumaki, możne nam się skojarzyć z tatuażem. Jednak występuje między nimi wiele istotnych różnic. Przede wszystkim w przypadku tatuażu pigment jest wprowadzany we wszystkie warstwy naskórka oraz w skórę właściwą, podczas gdy przy makijażu permanentnym igła wprowadza pigment tylko do warstwy podstawnej naskórka. Przez to makijaż permanentny jest znacznie mniej trwały niż tatuaż. Aby utrzymać pożądany efekt, należy powtarzać go po upływie około dwóch lat od czasu przeprowadzenia pierwszego zabiegu. Pozwala to między innymi na zrezygnowanie z makijażu permanentnego w przypadku, gdy było to dla nas tylko tymczasowe rozwiązanie, pomagające przetrwać chociażby okres odrastania brwi po przebytej chemioterapii. Jest to również sposób na utrzymanie odpowiedniego koloru pigmentu i zapobieganie jego przebarwianiu się. W przypadku wytrzymujących wiele lat pigmentów wykorzystywanych w tatuażu często ulega on bowiem zmianom pod wpływem czynników zewnętrznych. Zwłaszcza u starszych osób, u których tatuaże wykonano kilkadziesiąt lat temu, możemy często zauważyć, że pierwotnie czarny tatuaż zielenieje lub pojawiają się w nim niebieskawe tony. W przypadku makijażu permanentnego ten niepożądany efekt został całkowicie wyeliminowany przede wszystkim dzięki nowoczesnym, wyjątkowo stabilnym pigmentom syntetycznym. Naturalnym procesem, pozwalającym na uniknięcie przebarwiania się pigmentu po kilku latach, jest również proces złuszczania naskórka. Dzięki wprowadzeniu pigmentu w podstawną warstwę naskórka, a nie w skórę właściwą, barwnik zostaje usunięty wraz ze złuszczającym się naskórkiem w naturalny sposób po upływie około 2-3 lat, zanim mógłby ewentualnie zmienić swoją oryginalną barwę pod wpływem czynników zewnętrznych.

Metoda cienia, czyli najpopularniejsza metoda wykonywania makijażu permanentnego brwi

Jedną z najpopularniejszych metod wykonywania makijażu permanentnego brwi jest metoda cienia, zwana również metodą kompaktu. Metoda ta, stosowana z powodzeniem od wielu lat, jest wciąż najczęściej wybieraną przez klientki metodą wykonania makijażu permanentnego brwi. Dawno minęły już czasy, kiedy kojarzono ją z nienaturalnymi, zbyt grubymi lub przesadnie cienkimi brwiami, wyglądającymi na wyrysowane flamastrem lub cienkopisem. Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu sposobu kreślenia linii specjaliści są obecnie w stanie przy tej właśnie metodzie stworzyć zarówno mocniej zarysowane, lecz naturalnie cieniowane i nieobciążające twarzy brwi, jak i delikatne wąskie linie, dopasowane do typu urody i niewywołujące efektu wiecznego zdziwienia. Barwy pigmentów stosowanych w makijażu permanentnym również uległy ogromnej zmianie. Dziś brwi nie muszą już być wyłącznie kruczoczarne czy brązowe. Makijaż permanentny brwi metodą cienia wykonuje się bowiem przy pomocy barwników o szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu linergiści są w stanie dopasować najlepszy odcień pigmentu do każdego typu urody, naturalnego koloru brwi klientki czy jej osobistych upodobań. Pozwala to na uzyskanie pożądanego efektu zarówno w przypadku osób, które chcą wyłącznie optycznie zagęścić lub wyrównać asymetryczne brwi, jak i u osób potrzebujących całkowitej rekonstrukcji brwi po chemioterapii czy przebytych chorobach.

Publikacja: insane.agency

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *