Co trzeba wiedzieć o aparatach na zęby, zanim udamy się do ortodonty?

800px-Dental_bracesZ danych medycznych wynika, że dziś aparat na zęby nosi coraz więcej osób. Dzięki ich popularności więcej osób dba o to, aby zęby były proste i zadbane. Jednak, aby tak się stało, najlepiej jeszcze przed wizytą u ortodonty dowiedzieć się, kto może nosić aparat, jak wygląda proces leczenia oraz jak znaleźć odpowiedniego lekarza.

Jak znaleźć idealnego ortodontę?

Obecnie znalezienie ortodonty nie jest już takie trudne, mimo że w mniejszych miastach niestety należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż często mamy do czynienia z długimi kolejkami. Dzięki dużej ilości lekarzy w większych miastach nie ma z tym takiego problemu. Jednak nie warto wybierać pierwszego lepszego specjalisty. Zawsze rozsądniejsze będzie poczytanie opinii w Internecie, czy popytanie znajomych i rodziny, czy wcześniej korzystali z usług takich lekarzy. Ta wiedza może okazać się niezwykle przydatna. Dopiero w dalszej kolejności warto podjąć swoją decyzję na bazie cennika, czy też odległości względem miejsca zamieszkania. Wszystkie te dane dadzą nam szersze spojrzenie, dzięki czemu nasza decyzja będzie naprawdę przemyślana.

Zaufaj najlepszym

Kiedy szukamy najlepsze miejsce, w którym założą nam aparat na zęby, powinniśmy kierować się doświadczeniem i wykształceniem lekarza, który będzie naszym opiekunem. Jeśli szukasz ortodonty w Szczecinie zdecydować się na firmę orto-magic.eu. Dostępna na stronie internetowej oferta daje nam szersze spojrzenie zarówno na cennik, jak i na to, co wchodzi w skład usługi.

Dla kogo aparat na zęby jest wskazany?

Jak podkreślają lekarze, aparaty ortopedyczne mogą być z sukcesem noszone zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. W przypadku młodszych dzieci częściej stawia się jednak na ruchome aparaty, które można wyjmować w dzień i nosić jedynie w nocy. Reguła ta jest stosowana w oparciu o dane medyczne, które wskazują, że podczas wzrostu kostnego aparat ortopedyczny może nie być najlepszym rozwiązaniem. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to bezpośrednia decyzja ortodonty i może się okazać, że jest to jedyna możliwość. U osób dorosłych raczej zawsze stawia się na aparaty na stałe, dzięki temu wygląd zgryzu zostanie naprawiony i po ustalonym czasie cały nasz uśmiech zyska zupełnie innego wyglądu.

Przebieg leczenia ortodontycznego — etapy leczenia, o których musisz wiedzieć

Nie ma jednej reguły, która mówiłaby, ile będzie trwać leczenie ortodontyczne. Zawsze zależne jest to od kilku aspektów. Po pierwsze od konkretnej wady zgryzu, ale też jakości aparatu, czy też podjętych decyzji przez specjalistę w trakcie leczenia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że pierwszym etapem powinno być przede wszystkim wyleczenie wszystkich zębów, a dopiero potem udanie się do ortodonty i założenie aparatu. Kiedy już to nastąpi i zostanie nam założony stały aparat, musimy wiedzieć, że co miesiąc będziemy zobligowani do przybycia na kontrolę. Jak podkreślają lekarze, ignorowanie tych wizyt może spowodować, że czas leczenia się przedłuży. W trakcie każdej wizyty kontrolnej następuje wyregulowanie ustawień aparatu, co przecież jest bardzo ważne. Istotnym etapem przez cały czas noszenia aparatu jest higiena jamy ustnej. Częste mycie zębów specjalną szczoteczką jest niezwykle istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *