Co to jest stomatologia estetyczna?

zahnreinigung-1514692_960_720Stomatologia estetyczna, są to zabiegi, które poprawiają wygląd uzębienia. Zalicza się do niech zarówno leczenie i korygowanie zgryzu, jak i poprawę koloru, albo kształtu zębów. Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi estetyczne, by móc cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem.

Wybielanie zębów

Jednym z zabiegów zaliczanych do dziedziny stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Istnieje kilka metod, które pozwalają na zmianę barwy uzębienia. Najbardziej skutecznym sposobem jest zabieg laserowy. Wybielanie odbywa się w gabinecie stomatologicznym i polega na nałożeniu specjalnego żelu, którego działanie uaktywnia się pod wpływem lampy laserowej. Dla uzyskania pełnego efektu, trzeba odbyć kilka sesji. Alternatywą dla lasera są nakładki i płyny wybielające, które stosuje się zazwyczaj dwa tygodnie, a pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od pierwszego użycia. Decydując się na zmianę barwy zębów, najlepiej wybrać ofertę renomowanego, zaufanego salonu dentystycznego. Usługi na najwyższym poziomie proponuje np. http://www.orto.info.pl/wybielanie-zebow/, specjaliści wykonują zabiegi z zakresu stomatologii i ortodoncji.

Aparaty ortodontyczne

Ortodonta zajmuje się leczeniem i niwelowaniem nieprawidłowego ułożenia zębów. Najczęściej stosuje się aparaty stałe, które w zależności od wielkości wady, nosi się od kilku do kilkunastu miesięcy. Na rynku dostępne są zarówno aparaty metalowe, które są najbardziej widoczne, jak i estetyczne, których zamki zbliżone są do naturalnego koloru zębów. Zupełnie niewidoczne są natomiast aparaty lingwalne czyli językowe, które zakłada się od wewnątrz. W zależności od rodzaju wady i wieku pacjenta można wybrać aparaty ruchome, które nosi się w określonym czasie np. w nocy.

Korony i licówki

Niemal natychmiastowo, można poprawić wygląd swoich zębów dzięki zabiegowi zakładania licówek. Polega on na zeszlifowaniu części kłów i siekaczy i naklejeniu na nie specjalnych, cieniutkich płytek. Ta metoda stosowana jest w celu zmiany kształtu, koloru zębów, albo zniwelowania ubytków czy diastemy. Wyróżnia się licówki porcelanowe, ceramiczne, akrylowe i kompozytowe. Najbardziej popularne są płytki porcelanowe, które są estetyczne i trwałe, mogą wytrzymać nawet kilkanaście lat. Poza tym, po nałożeniu wyglądają naturalnie. Alternatywą dla licówek są korony, które używa się w przypadku martwych zębów, albo rozległych ubytków. Zabieg naklejania płytek i wstawiania koron jest najdroższy spośród prezentowanych. Cena jednej licówki, w zależności od rodzaju, waha się od 800 do nawet 2500 tys. zł.

Obecnie wiele osób decyduje się nie tylko na konieczne leczenie uzębienia, ale wybiera zabiegi poprawiające wygląd zębów. Stomatologia estetyczna staje się coraz bardziej popularna, bo zdrowy i piękny uśmiech dodaje pewności siebie i wpływa na lepszy nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *