Co musisz wiedzieć o mezoterapii igłowej, zanim się na nią zdecydujesz?

Mezoterapia igłowa w Gdańsku to jeden z zabiegów kosmetycznych, który od dłuższego czasu króluje w klinikach medycyny estetycznej. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego – jego efekty potrafią zaskoczyć nawet najbardziej sceptyczne osoby. Jednak zanim skorzystasz z tego rewolucyjnego sposobu regenerowania naskórka, warto dowiedzieć się, na czym dokładnie polega zabieg oraz jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.

Na czym to polega?

Mezoterapia igłowa to zabieg silnie regenerujący oraz odmładzający skórę. Choć można wykonywać go na dosłownie każdej partii ciała, najczęstszymi obszarami są twarz, dekolt i szyja oraz skóra głowy. Mezoterapia polega na drobnych śródskórnych iniekcjach, podczas których kosmetolog wstrzykuje wgłąb skóry specjalnie przygotowany koktajl substancji aktywnych. Co istotne, jest on dobierany do indywidualnych potrzeb pacjenta, dlatego wizyta w gabinecie powinna być poprzedzona dokładnym wywiadem przeprowadzonym przez specjalistkę. Musi ona dowiedzieć się nie tylko, jakich efektów oczekujesz oraz na jakich partiach przeprowadzany będzie zabieg, ale także czy żaden z wykorzystanych preparatów Cię nie uczula. Najczęściej w koktajlach znajduje się kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy czy kwas polimlekowy.

Przeciwwskazania

Niestety mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem dla wszystkich. Istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwią specjalistce wykonanie go. Z mezoterapii nie mogą korzystać kobiety w ciąży ani karmiące piersią, osoby chorujące na choroby nowotworowe, uczulone na którykolwiek ze składników przygotowanego preparatu. Co więcej zabieg odradza się osobom, u których występują tendencje do powstawania blizn.

Przed i po

Jeśli chcesz skorzystać z mezoterapii igłowej pamiętaj, by na około tydzień przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny czy innych środków, które mogą obniżyć krzepliwość krwi. Iniekcje nie spowodują dużych ubytków krwi, jednak warto zadbać o to, by ranki jak najszybciej się goiły. Z kolei po mezoterapii lepiej unikać słońca i jak najbardziej dbać o skórę, która poddana była zabiegowi. Jeśli zadbasz o wszelkie szczegóły i wybierzesz profesjonalny gabinet kosmetologiczny, rezultaty mezoterapii igłowej z pewnością Cię zaskoczą.

Interesuje Cię mezoterapia głowa w Gdańsku? Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *