Chirurgia plastyczna – skleroterapia

Skleroterapia jest zabiegiem polecanym w leczeniu długotrwałej niewydolności żył. Żylaki w większości przypadków pojawiają się po 40 roku życia i najczęściej występują u kobiet. Chirurgia plastyczna poleca zabiegi skleroterapii w celu skutecznej i bezpiecznej likwidacji żylaków.

Czynnikami odpowiedzialnymi za pojawianie się żylaków jest najczęściej dziedziczenie, ciąże, widoczna nadwaga, praca stojąca a także leczenie środkami hormonalnymi. Żylaki powstają pod wpływem osłabiania się tkanki w żyłach i widocznym zredukowaniu jej sprężystości i elastyczności. Uszkodzona zastawka żylna spowalnia cofanie się krwi co jest bezpośrednią przyczyną jej odkładania i nadmiernego rozszerzania się żył.

Chirurgia plastyczna Poznań proponuje zabieg skleroterapii, polegający przede wszystkim na wstrzykiwaniu do żyły specjalnego środka, który spowoduje zamknięcie chorobowo zmienionego naczynia. Zabieg przeprowadzany w gabinetach chirurgii plastycznej jest poprzedzony profesjonalnym badaniem ultrasonograficznym, będącym wstępną oceną przepływu krwi oraz badaniem Doppler, które dokładnie określi lokalizację uszkodzonych naczyń. Zabieg skleroterapii przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych przy pomocy cienkich igieł i dzięki temu jest praktycznie bezbolesny.

Leczenie żylaków zależy głównie od ich wielkości i jest dopasowane do indywidualnych cech pacjenta. Podczas leczenia zachowawczego poleca się stosowanie wielu środków farmakologicznych, zakładanie profesjonalnych opasek uciskowych i pończoch a także regularne ćwiczenia polegające na unoszeniu kończyn. W wypadku wystąpienia bardzo dużych żylaków poleca się leczenie operacyjne z zastosowaniem znieczulenia ogólnego lub nadoponowego.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *