Chirurgia plastyczna – plastyka powiek

Opadanie powiek i zwisająca skóra pod oczami jest bardzo często przyczyną wpływającą negatywnie na nastrój i wizerunek pacjenta. Pogłębiające się schorzenie z biegiem czasu może również zmniejszać zakres widzenia. Chirurgia plastyczna Warszawa zaleca korekcję powiek dolnych lub górnych w celu zlikwidowania uciążliwych dolegliwości i poprawy samopoczucia pacjenta.

Plastyka powiek jest zabiegiem wykonywanym przeważnie w znieczuleniu miejscowym i nie ma konieczności hospitalizowania pacjenta. Przed zabiegiem należy wykonać badania w gabinecie okulistycznym a także badania krwi wskazane przez lekarza prowadzącego. Do najważniejszych badań diagnostycznych należy ciśnienie śródgałkowe, ostrość i pole widzenia a także badanie mikroskopijne oka. Operacja powieki górnej i dolnej może być wykonywana jednocześnie a także łączona z innymi zabiegami odmładzajacymi.

Plastyka powieki górnej polega przede wszystkim na usunięciu fragmentu mięśnia i części spojówki a następnie zszyciu. Podczas operacji powieki dolnej wykonuje się praktycznie niewidoczne cięcie pod rzęsami, usuwa się nadmiar skóry i zalegającego tłuszczu. W gabinetach chirurgii plastycznej w  przypadku wykonywania cięć od strony spojówkowej najczęściej stosuje się laser.

Po operacji powiek mogą wystąpić krwiaki, zasinienia i zaczerwienienie. Wskazane jest stosowanie maści i środków przeciwbólowych a także innych leków zapisanych przez lekarza wspomagających gojenie się ran.

Chirurgia plastyczna Poznań
wymienia kilka komplikacji, które mogą wystąpić podczas zabiegu jak i będących jego następstwem. Należy do nich zespół suchego oka, infekcje zapalne, odruch oczno-sercowy, rozstępowanie się ran i ślepota.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *