Chirurgia plastyczna – lifting twarzy

Lifting twarzy jest nowoczesnym i popularnym zabiegiem, który chirurgia plastyczna poleca w celu usunięcia zmarszczek mimicznych, nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej i innych śladów upływającego czasu.    

Chirurgia plastyczna poleca korekcję twarzy polegającą na całkowitym retuszu szyi i twarzy a także na zabiegu obejmującym jedynie okolice żuchwy. Po zabiegu twarz nabiera nowego blasku, wygląda na wypoczętą i odmłodzoną. Lifting twarzy polecany jest przede wszystkim osobom w średnim wieku, które nie mogą pogodzić się z upływającym czasem i wynikającymi z tego powodu nieuchronnymi zmianami w wyglądzie zewnętrznym. W celu uzyskania jak najlepszych efektów liftingu polecany jest również równoczesny zabieg korekcji nosa i powiek, który doskonale poprawia estetykę twarzy jak i nastrój pacjenta.

Podczas zabiegu wykorzystywane jest najczęściej znieczulenie ogólne, a sama operacja trwa od 2-4 godzin, w zależności od rozmiarów nanoszonych poprawek. Na początku zabiegu jest wycinany fragment włosów w celu uzyskania miejsca do dokładnego naciągnięcia skóry, pozbycia się jej nadmiaru i precyzyjnego zszycia. W celu uzyskania jak najlepszych efektów pacjentki bardzo często decydują się na równoczesne usunięcie zalegającego tłuszczu z policzków i podbródka a także poddają się zabiegowi plastyki powiek. Przewidywany czas hospitalizacji wynosi około dwa dni, a opatrunki i szwy zazwyczaj są usuwane w przeciągu dwóch tygodni.

Podczas powrotu do zdrowia zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej i wysiłku a także zastosowanie się do indywidualnych zaleceń lekarza prowadzącego. Nie należy samodzielnie ściągać opatrunków i dotykać ran aby ich nie zainfekować.

Operacje nie są przeprowadzane u osób cierpiących na nadciśnienie i niedokrwistość a także z ropnym zapaleniem zatok i skóry na twarzy oraz chorujących na przewlekłą cukrzycę.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *