Chirurgia plastyczna – lifting piersi

Chirurgia plastyczna piersi (mastopeksja, lifting piersi) jest zabiegiem, który ma na celu poprawę wyglądu piersi. Z wiekiem i pod wpływem różnych czynników piersi zmieniają swój kształt. Piersi tracą jędrność i opadają pod wpływem grawitacji, po przebytej ciąży, karmieniu i częstych wahaniach wagi. Równie popularne są zabiegi powiększania lub zmniejszania biustu oraz operacje rekonstrukcyjne.

Chirurgia plastyczna biustu jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym i wyłącznie po konsultacji z lekarzem, specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej metody, która powinna być dostosowana do warunków fizycznych kobiety. Największą uwagę zwraca się na kształt piersi, jędrność skóry lub też inne zabiegi przeprowadzane w obrębie biustu.

Należy pamiętać, że nikt nie dam nam stu procentowej gwarancji, że operacja przebiegnie bez komplikacji. Pamiętajmy, że może wystąpić krwawienie lub nieprzewidziane infekcje a także zmiany w odczuwaniu bodźców czuciowych. W przeciągu kilku miesięcy najczęściej stan taki się stabilizuje. Ważne jest również obserwowanie jakichkolwiek zmian w obrębie biustu – piersi nagle stwardnieją, zmienią kształt lub wystąpią objawy infekcji. Należy wtedy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Bardzo ważne jest dokładne zastanowienie się  zanim podejmie się decyzję poddania się zabiegowi chirurgii plastycznej. Świadomie wybierajmy renomowane kliniki posiadające odpowiednie certyfikaty, a także zasięgnijmy opinii zadowolonych pacjentek.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *