Chciałabyś pozbyć się cellulitu? Wypróbuj Accent Prime!

Cellulit to problem, który dotyka wielu kobiet. Może pojawić się na każdym etapie życia – od wieku dorastania po okres ciąży czy menopauzy i jest niezmiennie związany z niezdrowymi nawykami oraz siedzącym trybem życia. Cellulit, a właściwie lipodystrofia typu kobiecego, to zaburzenia stanu skóry, które polegają na stwardnieniu tkanki tłuszczowej, głównie w okolicach ud, pośladków czy bioder. Efektem tych zmian jest pojawienie się nierówności, fałd i grudek na powierzchni skóry, które z czasem mogą powodować ból. Cellulit daje także efekt skórki pomarańczowej. Jak zatem skutecznie pozbyć się cellulitu?

Przyczyny powstawania cellulitu

Aby zredukować cellulit, należy najpierw znaleźć jego przyczynę i zwalczyć źródło. Przyczyny mogą być różne. Cellulit może być wynikiem uwarunkowań genetycznych, dlatego gdy ktoś w rodzinie ma skłonność do formowania się skórki pomarańczowej, warto zadbać o odpowiednią profilaktykę. Cellulit jednak najczęściej powstaje w wyniku złych nawyków żywieniowych (w tym spożywania zbyt dużych ilości soli i cukrów), siedzącego trybu życia, unikania sportu oraz noszenia zbyt obcisłych ubrań, które utrudniają odpływ żylny.

Na powstanie cellulitu mogą mieć wpływ także niektóre leki, w tym hormonalne środki antykoncepcyjne, leki przeciwalergiczne czy przeciwtarczycowe. Duży wpływ mają także zaburzenia hormonalne, które negatywnie oddziałują na strukturę tkanki łącznej, dlatego cellulit często pojawia się w czasie dojrzewania, ciąży, po porodzie czy w okresie menopauzy. Ponadto, w zależności od tła powstawania cellulitu, wyróżnia się cellulit wodny, związany z odkładaniem się w organizmie wody i tłuszczu oraz z zaburzeniami hormonalnymi, i tłuszczowy, inaczej lipidowy, powstały zazwyczaj przez bogatą w tłuszcze i cukry dietę oraz siedzący tryb życia.

Jak walczyć z cellulitem?

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, należy połączyć domowe sposoby z profesjonalnymi zabiegami medycyny estetycznej. Oczywistym jest rezygnacja ze słodyczy oraz tłustych potraw, picie dużej ilości wody, spożywanie zdrowych posiłków z produktami bogatymi m.in. w witaminę C. Niezbędny w walce z cellulitem jest ruch, dla osób z widocznie nadmierną tkanką tłuszczową poleca się szczególnie ćwiczenia w wodzie, np. aqua aerobik czy pływanie, ale skuteczny będzie też np. jogging. Pomocne będą także masaże, stosowanie kremów ujędrniających oraz peelingi.

Najskuteczniejsze w walce z cellulitem będą jednak zabiegi proponowane przez specjalistów medycyny estetycznej, np. laseroterapia czy masaż próżniowy, jednak na wyróżnienie zasługuje zabieg Accent Prime.

Na czym polega zabieg Accent Prime?

Accent Prime to urządzenie, które zostało stworzone specjalnie do likwidacji nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz modelowania sylwetki. Swoją skuteczność zawdzięcza wykorzystaniu fal radiowych i ultradźwięków, których wysoka częstotliwość pozwala na efektywne ujędrnienie skóry twarzy i ciała, lifting, niwelację zmarszczek, blizn czy rozstępów, a nawet redukcję nadmiaru tłuszczu i cellulitu.

Zapytaliśmy ekspertów z MediArt Clinic w Poznaniu, na czym polega zabieg Accent Prime. Jak tłumaczą specjaliści, to zabieg nieinwazyjny, który polega na połączeniu dwóch technologii w jednej głowicy – działania fal radiowych i ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, co pozwala na osiągnięcie pozytywnych efektów bez dyskomfortu i okresu rekonwalescencji. Accent Prime wykorzystuje wibracje zimnych ultradźwięków, które niszczą komórki tłuszczowe, te następnie się rozpadają i zostają stopniowo wydalane z organizmu. Ciepłe ultradźwięki generują falę ultradźwiękową, odpowiedzialną za powstanie kawitacji, czyli niszczenie tłuszczu za pomocą temperatury. Accent Prime wykorzystuje także energię fal radiowych, które podgrzewają włókna kolagenowe do 45-60°C, co prowadzi do stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku tego następują procesy przebudowy skóry. Skóra staje się gęstsza, bardziej napięta i ujędrniona.

Jakie są efekty?

Eksperci z MediArt Clinic potwierdzają, że zabieg z wykorzystaniem urządzenia Accent Prime pozwala w skuteczny i nieinwazyjny sposób zredukować widoczność cellulitu i zlikwidować jego źródło. To także idealny sposób na ujędrnienie i lifting skóry, poprawę jej jakości, podniesienie owalu twarzy czy wymodelowanie sylwetki. Efekty zabiegu Accent Prime to widocznie młodsza, szczuplejsza, zdrowsza skóra i sylwetka.  

Z zabiegu urządzeniem Accent Prime można skorzystać m.in. w MediArt Clinic w Poznaniu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://mediartclinic.pl/o-nas/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *