Cechy dobrego podkładu kryjącego dla problematycznej cery

Trądzik, pozostałości po nim, przebarwienia i inne niedoskonałości obniżają pewność siebie i poczucie kobiecości. Eliminacja tych mankamentów musi trochę potrwać, ponieważ nie da się przez jedną noc uzyskać idealnie gładkiej cery. Pielęgnacja swoją drogą, pamiętaj jednak, że posiadając w swojej kosmetyczce dobry podkład kryjący masz szansę czuć się pięknie każdego dnia. Sprawdź, jakie cechy powinien wykazywać ten właśnie kosmetyk, jeśli posiadasz problematyczną skórę!

Na początku zdiagnozuj problem, który chcesz ukryć

Tuż przed wyborem podkładu, dokładnie przyjrzyj się swojej cerze. Najważniejsze jest byś była świadoma, jakiego typu jesteś posiadaczką. Najbardziej problematyczna jest skóra tłusta i mieszana, jednak sucha również wymaga specjalnego traktowania. Z tym, że kryjący fluid dla cery suchej to nic dobrego, ponieważ przesuszy on ją jeszcze bardziej. Skupmy się natomiast na tłustej i mieszanej, bowiem to one wymagają aplikacji podkładu kryjącego. Te dwa rodzaje skóry są podatne na przetłuszczanie się, świecenie i błyszczenie oraz pojawianie co raz to nowych niedoskonałości. Dobry podkład kryjący powinien Ci zagwarantować eliminację tych właśnie mankamentów. Będzie to możliwe tylko wówczas, gdy spełni on kilka kluczowych wymagań.

Dobry podkład kryjący

  • Powinien jednocześnie matowić skórę, ale jej nie wysuszać; większość kryjących fluidów jest bardzo ciężka i mimo, że kryje niedoskonałości, to daje również początek nowym, co wynika z obciążenia skóry i uniemożliwienia jej niczym niezaburzonej wymiany tlenowej; skóra ,,dusi się’’ pod ciężką warstwą, a przy tym nie wygląda naturalnie.
  • Lekka, płynna konsystencja to coś unikalnego; z tego względu warto wspomnieć o dobrym podkładzie kryjącym L’Oreal Paris Infallible 24H, który jest dedykowany dla problematycznej skóry; kosmetyk ten jest lekki, a przy tym doskonale kryje i matowi skórę, nie pozostawiając efektu maski.
  • Cenne jest, jeśli kryjący fluid nie wymaga aplikacji kilku warstw, aby efekt był zadowalający; sprzyja to lekkości skóry, która zyskuje naturalne wykończenie, a wszelkie niedoskonałości są jednocześnie przykryte i niewidoczne.
  • Ważne, aby podkład kryjący nie tylko krył, ale również był w swoich zastosowaniach długotrwały; zwiększa to komfort w ciągu dnia i sprzyja estetyce makijażu, ponieważ nie musisz go poprawiać i udoskonalać, ale możesz zająć się swoimi obowiązkami.
  • Dobre podkłady kryjące dedykowane skórze problematycznej, a szczególnie z trądzikiem, powinny być antybakteryjne, dzięki czemu zmniejszą podatność na kolejne nieczystości.

Podkład kryjący przebarwienia

Do niedoskonałości skórnych zaliczają się również przebarwienia, czyli nieestetyczne plamki zaburzające jednolity koloryt cery. W celu ich skutecznego przykrycia, również warto zainwestować w dobry podkład kryjący. Dodatkowo cennym i bardzo przydatnym kosmetykiem jest zielony korektor. Pomoże on wzmocnić efekt krycia, przy jednoczesnym naturalnym wykończeniu całego makijażu. Korektor taki aplikuje się bezpośrednio na miejsce, w którym znajduje się przebarwienie. Na niego nakłada się podkład, a całość warto jeszcze przypudrować, aby móc cieszyć się długotrwałością makijażu. W ofercie podkładów L’Oreal Paris znajdziesz Krem CC maskujący zaczerwienienia – Nude Magique. Wyrównuje on koloryt skóry i ujednolica przebarwienia. Wykończenie jest bardzo naturalne, dzięki czemu twarz wygląda świeżo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *