Bezpłatne badania genetyczne

Pacjenci należący do śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego Oddziału NFZ mogą skorzystać z bezpłatnych badań medycznych, jeżeli istnieją ku temu wskazania medyczne. Do grupy bezpłatnych badań zalicza się testy diagnozujące choroby genetyczne, takie jak rak piersi i jajnika, celiakia, nietolerancja laktozy, zespół Gilberta, mukowiscydoza, zakrzepica .

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych badań genetycznych?

Badania DNA do tej pory były niedostępne dla wielu pacjentów przede wszystkich ze względu na wysoki koszt. Swoją czułością i skutecznością często przewyższają tradycyjne badania, choć niewielu o tym wie. Badania genetyczne w medycynie – bo o nich mowa, coraz częściej stosowane są w rutynowej diagnostyce chorób zwłaszcza, że dzięki refundacji z NFZ wiele z nich można wykonać nieodpłatnie. Jest to zatem doskonała okazja dla pacjentów, u których z różnych przyczyn nie została postawiona jak dotąd jednoznaczna diagnoza, a którzy nie byli w stanie wykonać badania DNA w zakresie prywatnym.

Jak skorzystać z bezpłatnych badań medycznych?

Warunkiem skorzystania z bezpłatnych badań medycznych jest:

  • przynależność do jednego z trzech oddziałów NFZ: śląskiego, opolskiego lub dolnośląskiego,
  • posiadanie aktualnego zaświadczenia o ubezpieczeniu zdrowotnym
  • uzyskanie skierowania od lekarza do Poradni Genetycznej

Gdzie można uzyskać więcej informacji:

Dodatkowych  informacji o bezpłatnych badaniach medycznych udziela Dyrektor Biura Handlowego Laboratorium testDNA Barbara Prokurat  pod numerem telefonu  (032) 363 08 76 lub 800-007-771 (bezpłatna infolinia) lub adresem e-mail: barbara.prokurat@testdna.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *