Balkoniki – co to takiego?

Osoby z niepełnosprawnościami muszą mieć zapewnioną stałą opiekę, a oprócz tego szereg urządzeń, dzięki którym łatwiej jest im funkcjonować oraz wracać do pełnej sprawności.

Wśród dostępnych urządzeń tego typu możemy wyróżnić balkoniki, łóżka rehabilitacyjne czy kule ortopedyczne. W dzisiejszym artykule omawiamy, dla kogo przeznaczone są balkoniki. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Balkoniki – co to takiego? 

Wiele osób, które na co dzień zajmuje się opieką nad osobami starszymi, zastanawia się, czy istnieje możliwość ułatwienia im codziennego funkcjonowania oraz poruszania się. Niektórzy wybierają wózki inwalidzkie lub kule ortopedyczne. Istnieje jednak inne rozwiązanie, które cieszy się w chwili obecnej coraz większą popularnością – chodzi tutaj o balkonik rehabilitacyjny, który może pochwalić się szeregiem zalet. 

Balkoniki, czyli chodziki rehabilitacyjne to urządzenia posiadające aluminiową konstrukcję, których głównym zadaniem jest wspomaganie poruszania się, wstawania lub rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Podstawowym atutem tego rodzaju urządzeń jest fakt, iż parametry oraz typ funkcjonalności balkonika można dostosowywać do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań danego pacjenta. 

Balkoniki dla seniorów są niezwykle pomocnym urządzeniem dla seniorów. Można ich używać zarówno w celu wzmacniania sprawności osłabionych mięśni nóg oraz rąk, ale także na co dzień dla szybszego i sprawniejszego poruszania się. Chodzik rehabilitacyjny to o wiele lepsze rozwiązanie niż kule ortopedyczne. Wynika to z tego, iż chory posiada o wiele większą stabilność oraz pewność. Dzięki nim może poruszać się na o wiele dłuższych dystansach oraz bez odpoczynku. 

Balkonik a wózek inwalidzki 

Balkoniki są o wiele lepszą opcją niż wózki inwalidzkie, ponieważ są dla starszych pacjentów o wiele mniej demotywujące. Wózek inwalidzki każdemu pacjentowi kojarzy się z brakiem możliwości poruszania się. Przyczyniają się również do wiotczenia mięśni nóg, a także nadwagi. Senior, który przyzwyczai się do ciągłego korzystania z wózka, może bowiem całkowicie zrezygnować ze wstawania z niego. Balkoniki rehabilitacyjne posiadają bardzo dużą zaletę: zmuszają seniorów do częstszego poruszania się oraz aktywizowania mięśni. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *