Ampułki na wypadanie włosów – czyli pobudź swoje cebulki do życia!

hair-lossKiedy należy zwrócić uwagę, że nasze włosy wypadają w nadmiernej ilości? Przeciętny człowiek każdego dnia traci od 70 do 100 włosów. Jeśli więc zauważysz, że liczba ta znacznie przekracza średnią, a skóra głowy staje się coraz bardziej widoczna, to znak, że należy podjąć walkę o gęste włosy! Jak to zrobić? Najlepiej dobrze poznać wroga i odkryć przyczyny tego stanu rzeczy, a następnie zapobiegać, stosując środki pomocnicze, np. ampułki na wypadanie włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów może wiązać się ze zmianami zachodzącymi w naszym organizmie (np. z zaburzeniami hormonalnymi) bądź być skutkiem oddziaływania bodźców zewnętrznych. Oto podstawowe czynniki powodujące wypadanie włosów.

  • Choroby. Niektóre choroby – zwłaszcza związane z funkcjonowaniem układu hormonalnego (np. niedoczynność bądź nadczynność tarczycy) – mogą powodować nadmierną utratę włosów.
  • Leki. Nie tylko choroby są powodem utraty włosów – niektóre preparaty mające na celu zwalczenie schorzenia lub środki antykoncepcyjne mogą się również do tego przyczyniać.
  • Niedobór witamin i minerałów. Do utraty włosów przyczyniają się także niedożywienie lub zła dieta – niezbilansowana, uboga w białko, aminokwasy, żelazo, cynk.
  • Zatrucie. Skażenie organizmu przez takie chemikalia jak tal, arsen, rtęć, bizmut, kwas borny czy złoto może doprowadzić do całkowitej utraty włosów.
  • Stres. Sytuacje stresowe i problemy z psychiką mogą powodować wydzielanie prolaktyny, która nasila wypadanie włosów.
  • Niewłaściwa pielęgnacja. To jeden z najbardziej popularnych powodów wypadania włosów. Nie chodzi tylko o stosowanie nieodpowiednich preparatów, ale także o złe traktowanie włosów.

Jak widać, czynników wyniszczających włosy jest sporo i są różnego pochodzenia. Na szczęście istnieje również wiele sposobów mających powstrzymać wypadanie włosów.

Sposoby na wypadanie włosów

Aby zapobiec wypadaniu włosów, nie musisz od razu wydawać majątku. Oczywiście sposoby zwalczania łysienia są bardzo zróżnicowane – zaczynają się od tradycyjnych domowych metod, a kończą na innowacyjnych zabiegach lekarskich. Jednak najlepiej wypośrodkować tę kwestię i sięgnąć po produkt, który zadziała intensywniej niż szampon na wypadanie włosów, ale nie będzie aż tak kosztowny jak zabieg medycyny estetycznej. Mowa o ampułkach na wypadanie włosów Vichy. Jest to jedyny produkt na rynku zawierający cząsteczkę Stemoxydine, która – najprościej mówiąc – pobudza uśpione cebulki włosów i stymuluje ich porost. Ważną kwestią jest, aby kuracja z użyciem ampułek była stosowana co najmniej przez 90 dni – dopiero wtedy będą widoczne efekty działania tego środka. Jeśli chcesz wspomóc kurację i jeszcze szybciej cieszyć się gęstymi włosami, stosuj się do poniższych wskazówek:

  • Myj regularnie włosy, zachowując pełną delikatność. Staraj się nie zmieniać zbyt często szamponu, ponieważ skóra głowy może źle na to reagować. Przy myciu włosów unikaj gorącej wody.
  • Ogranicz stres, a jeśli masz problem z reagowaniem organizmu na sytuacje stresowe, zapisz się na zajęcia odprężające, np. na jogę.
  • Dbaj o zbilansowaną dietę i zdrowy tryb życia, ponieważ kondycja organizmu w dużym stopniu odbija się wyglądzie włosów. Dobrym sposobem jest także wzbogacenie diety w suplementy, które zawierają witaminy na wypadanie włosów.
  • Ogranicz stosowanie środków do stylizacji włosów, czyli suszarki, prostownicy czy lokówki. Ponadto staraj się nie związywać włosów w ciasny kucyk, gdyż potęguje to wypadanie włosów.

Jak widać, można skutecznie walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów. Jeśli jednak mimo stosowania powyższych sposobów problem nie znika, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Dbaj o siebie, bo zdrowie jest najważniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *