Alternatywa dla Twojej skóry – kosmetyki organiczne

girl-676185_640Z pewnością każda kobieta marzy o pięknej, gładkiej skórze bez skazy i jest gotowa zrobić wiele, aby taką właśnie mieć. W łazience wielu kobiet można znaleźć asortyment przeciętnej drogerii, gdyż pokusa kupienia nowego kremu przeciwzmarszczkowego czy nawilżającego często okazuje się zbyt silna do przezwyciężenia. Bezgraniczne zaufanie do reklamowanych w telewizji kremów kończy się niejednokrotnie rozczarowaniem, że obiecywane efekty jakoś nie przychodzą. Zamiast zlikwidować suchość czy kurze łapki, przybyło tylko nowych… Z drugiej strony bardzo mało osób ma świadomość, co tak naprawdę kryje się w tradycyjnych kremach. Oleje mineralne, parafina, pochodne formaldehydu, parabeny… Wszystko to tylko pozornie dba o cerę, zapychając ją i powodując przejściowe nawilżenie i teoretyczną poprawę. Ciągłe nakładanie na skórę kolejnych warstw konserwantów nie może skończyć się dobrze. Skóra jest wiecznie podrażniona, zaczerwieniona i ciężko stwierdzić, jak jej pomóc.

Idealnym rozwiązaniem dla osób, którym bardzo leży na sercu troska o stan swojej skóry, jest wybór kosmetyków organicznych jako tych podstawowych do pielęgnacji. Wyróżniają się one zdecydowanie spośród typowych, dlatego że ich skład oparty jest na jak najbardziej naturalnych składnikach, występujących w przyrodzie. Naturalne minerały i inne cenne składniki są przez skórę przyswajane lepiej i efektywniej niż ich laboratoryjne odpowiedniki, dlatego też stosowanie kosmetyków organicznych jest dla skóry zbawienne. Dobrej jakości kosmetyki organiczne nie zawierają konserwantów i sztucznych składników, są bardzo przyjazne dla skóry i szybko powodują poprawę jej stanu. Szczególnie cenne dla skóry są minerały, które organizm szybko traci, dlatego też pogarsza się stan cery. Dostarczenie dawki jak najbardziej naturalnych składników w formie pozbawionej parabenów i oleju mineralnego idealnie oddziałuje na skórę.

Niezwykle cennym źródłem naturalnych minerałów jest Morze Martwe. W tym znanym na całym świecie zbiorniku stężenie dobroczynnych dla skóry składników mineralnych wynosi nawet 28%, podczas gdy dla porównania w Bałtyku jest to jedynie 0,7%! Pozyskane z Morza Martwego minerały doskonale pielęgnują każdą skórę, pozostawiając ją nawilżoną, promienną, odświeżoną i zdecydowanie odmłodzoną. Szczególnie wysokie w Morzu Martwym jest stężenie magnezu, bromu i jodu. Dlatego też kosmetyki organiczne z wyciągami z Morza Martwego doskonale nadają się nawet dla skór atopowych i podrażnionych, gdyż bardzo szybko przywracają im zdrowie.

źródło: http://minus417.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *